Vytvořte si originální dekoraci na oslavy

Možná jste u svých známých, ať už na fotkách nebo přímo na oslavách, zaznamenali nový trend, a to tabulky se vzkazy. Nás tento nápad přímo uchvátil, a proto jsme si pro vás připravili postup, jak si takovou tabuli vyrobit a popsat vtipnou, překvapivou nebo třeba láskyplnou zprávou.

...

Co budete potřebovat:

-    Nevyužívaný tác nebo podnos
-    Černou tabulovou barvu Balakryl
-    Univerzální barvu Balakryl UNI satin
-    Větší a menší plochý štětec
-    Brusnou houbu

Jak na to:

Tác nejprve omyjte. Použijte saponát a teplou vodu a následně podnos opláchněte pod čistou vodou. Po osušení povrch tácu lehce zdrsněte brusnou houbou. V případě, že podnos jeví stopy koroze, ošetřete ho s pomocí základní antikorozní barvy. K tomu nejlépe slouží Balakryl antikor, díky kterému zajistíte dokonalou přilnavost pozdějšího vrchního nátěru.

Jakmile vše zaschne a tác je připraven k dalšímu nátěru, můžete důkladně rozmíchat tabulovou barvu. Na podnost naneste dvě vrstvy tabulové barvy v rozestupu dvou hodin. Nátěr rychle schne, nezapáchá a má atest na dětské hračky.

Dozdobení:

Až druhá vrstva zaschne, zkuste podnosu vdechnout vzhled patiny, a to metodou suchého štětce na jeho okrajích. K tomu budete potřebovat malý plochý štětec, který lehce namáčejte do světle růžovobéžové barvy Balakryl UNI satin. Štětec poté osušte do hadříku a barvu nanášejte dále po okraji tácu. Tak, aby byly patrné tahy štětcem.

Řada barev Balakryl UNI satin je vhodná k nátěrům širokého spektra druhů materiálů. Také se snadno roztírají a vytvářejí příjemně hladký povrch. Navíc mají atest na dětské hračky a styk s potravinami.

Jak tabuli využít:

Původní tác, nyní už tabule, vám bude jistě skvěle sloužit k navigaci nebo informování hostů o programu či pobídnutí k zábavné aktivitě. Dalším skvělým využitím je na ni napsat jméno oslavence nebo novomanželů. Tabule se dá také využít jako místo pro psaní vzkazů či gratulací. A pokud budete chtít nějaký nápis změnit, jednoduše jej vymažete díky mokrému hadříku a tác použijete nanovo.

Velký boom zažívají i fotokoutky. Umístěte tabuli do jeho blízkosti a uvidíte, že se o ni návštěvníci poperou. Napiště na podnos vtipný vzkaz a vaši hosté budou odcházet nejen s dobrým pocitem, ale i radostnou vzpomínkou v podobě veselé fotky.