Dokonalá boho dekorace DIY

Boho styl by měl odrážet nespoutanost, rebelství a osobitost. Samotný výraz bohém se začal objevovat v 19. století ve Francii a označoval ty umělce, kteří se stěhovali do sousedství cikánů - pocházejících podle Francouzů z území Bohemie (tedy z Čech). Vdechněte bohémský vzhled i vašemu interiéru a dodejmu mu tím na odvázanosti a originalitě.

...

Rozhodně to neznamená kupovat drahé designové kousky. K podtržení boho stylu ve vašem bytě postačí drobnosti. Balakryl vám proto přináší návod, jak přetvořit keramickou vázu - klidně z druhé ruky v originální boho dekoraci. Ve spolupráci s blogerkou Zuzanou Kaščákovou jsme pro tento záměr zvolili techniku patinování.

Co budete potřebovat:

  • Plochý štětec
  • Hadřík
  • Keramickou vázu (klidně i betonovou či plastovou)
  • Barvy Balakryl UNI (my zvolili béžový a šedohnědý odstín - S 1002-Y50R a S 5010-Y50R)

Postup:

Povrch vázy nejprve očistěte od prachu a případných nečistot. Barvu důkladně rozmíchejte. Štětec zlehka namáčejte do podkladové barvy, otírejte do hadříku a poté nanášejte dlouhými tahy vedenými kolem dokola. Jakmile tato vrstva zaschne, stejným způsobem naneste druhou barvu. 

...

My jako spodní barvu použili béžový odstín, na který jsme aplikovali šedohnědou barvu. Snažte se o to, aby byly tahy štětcem dobře patrné, díky čemuž vznikne požadovaný efekt patiny. Balakryl UNI jsou vodou ředitelné ekologické barvy, které rychle schnou, nezapáchají a snadno se aplikují. Také se hodí na mnoho povrchů jako dřevo, kov, plast či beton.

Další tipy

Dalšími oblíbenými doplňky jsou například lapače snů či macramé závěsy, které v sobě nesou prvky etna, folklóru a hippies, což jsou hlavní znaky boho stylu. Jak už bylo výše řečeno, béžová a šedohnědá barva perfektně podtrhuje boho charakter. Nic ovšem nezkazíte, když zvolíte olivovou, hnědou nebo bílou. Tím, že se tento styl přiklání k přírodě a autenticitě, možné nedokonalosti vzniklé ruční tvorbou dekorací jsou chápány jako přednost. Tak hurá do výroby!