Oživte váš byt díky barevným detailům!

Snažíte se, aby váš byt vypadal útulně a současně elegantně? Pak pro vás máme pár tipů, jak toho velmi snadno dosáhnout. Navíc vám naše nápady pomohou uspořádat si interiér, takže už nikde neuvidíte povalující se svršky nebo mokrý obtisk sklenice na stole.

Přetvořte starý žebřík na věšák

Na tento nápad nás přivedla návštěva bazaru. Možná ale stejně poslouží i výprava na bleší trh. Tato místa jsou totiž jako dělaná k objevování věcí, které mohou najít ještě další využití, než své původní. My v bazaru našli starý žebřík, který nyní slouží jako věšák. Jak jsme takovou přeměnu provedli?

Budete potřebovat:

Postup k přeměně žebříku na věšák

Nejprve žebřík kartáčem očistěte a zbavte ho tak možného prachu. Také se ujistěte, že je povrch žebříku odmaštěný a případné předchozí nátěry jsou také pryč.
Jestliže chcete zachovat přirozený vzhled žebříku, sáhněte po Voskovém oleji Balakryl. Ten nezapáchá, nežloutne a hlavně zvýrazní kresbu dřeva. Aplikace oleje je jednoduchá - natírejte povrch po směru vláken dřeva ve dvou až třech vrstvách s rozestupem 2 hodin.
Jestliže však chcete prostor barevně oživit, použijte na žebřík raději krycí barvu Balakryl UNI, která je k dispozici ve 20 000 barevných odstínech. Barvu naneste ve dvou vrstvách s odstupem 4 hodin.

Tip navíc

Pokud jste stejně nerozhodní jako my, aplikujte na žebřík jak voskový olej, tak krycí barvu. Pomocí pásky rozdělte žebřík na dvě části. Jednu natřete voskovým olejem - my použili odstín dub šedý, a druhou krycí barvou dle vašich preferencí. V našem případě je to klasická bílá.

Vyrobte ladící krabičku na kapesníky

Krabička na kapesníky, která koresponduje s interiérem vašeho bytu je sice drobný, o to ale trvalejší a roztomilejší detail místnosti. Taková krabička je mnohonásobně hezčí, než vzory na balících kapesníků a navíc dodává interiéru dojem promyšlenosti.

Budete potřebovat:

  • Polotovar krabičky (seženete v hobby marketu nebo na internetu)
  • Štětec
  • Barvy Balakryl UNI

Postup na dekoraci krabičky

Krabičku nejprve zbavte prachu a jiných nečistot. Poté vámi zvolenou podkladovou barvu Balakryl UNI důkladně rozmíchejte a následně aplikujte alespoň ve dvou vrstvách s odstupem 4 hodin. Balakryl UNI jsou vodou ředitelné barvy, které nezapáchají a rychle schnou. Navíc jsou ekologické, takže se maximálně hodí pro natírání dekorací v domácnosti.
Jakmile nátěr na krabičce zaschne, můžete se pustit do malování detailů. My se rozhodli pro motiv odkvétajících pampelišek. Co zvolíte vy?

...

Znovuobnovit samozřejmě můžete i další věci, které najdete buďto již na zmíněném bleším trhu nebo třeba u babičky na půdě. Kreativitě se meze nekladou. Co oživit květináče, rám na fotku, komodu nebo třeba židle? Tak hurá do toho, budeme držet pěsti!