Dřevěné schody zútulní každou domácnost

Žádný jiný materiál, než dřevo. nepůsobí v interiéru tak příjemně a hřejivě. Jestliže rekonstruujete schody u vás doma, nechte se inspirovat, jak takové zdánlivě obyčejné schodiště může vypadat a jak se o něj správně starat.

Nechte vyniknout krásu lesa

Návrat ke kořenům

Pro výrobu schodiště můžete využít i starší kusy dřeva, pokud jsou ještě dostatečně pevné a zdravé. Použít lze i masivnější trámy, vyniknou na nich letokruhy a není potřeba řešit praskliny nebo suky. Před instalací je samozřejmě nutné dřevo pečlivě ošetřit proti škůdcům nebo plísním. Nejprve použijte Balakryl Napouštědlo, které ošetří dřevo do hlouky. Následně na schody aplikujte vynikající podlahový lak Balakryl Polyurex.  

Dizajnovka

I přestože jste zastáncem moderního designu a kloníte se spíše k minimalismu a strohosti, může pro vás být dřevo ideální materiál. Skvěle se hodí také do interiérů, kde převládá spíše kov, sklo, beton, či dokonce mramor. Máte-li v domě nové schodiště, na dřevo můžete použít olej na bázi včelího vosku Balakryl Voskový olej. Dřevo dokonale vyživuje, snadno se udržuje a výsledný povrch je protiskluzový. V nabídce máme několik odstínů. 

Pohrajte si s detaily

Nudí vás vaše stávající schodiště, ale nehodláte se pouštět do nákladné renovace nebo výměny? Nová barva udělá divy. Schody postačí zbrousit a natřít atraktivním a nevšedním odstínem. Zkute něco nečekaného. Žlutou, modrou nebo zelenou. Uvidíte tu úžasnou proměnu. Na dřevěné schody můžete použít naší univerzální barvu Balakral UNI

Správný postup

Pokud aplikujete Balakryl Voskový olej na podklad, který již byl lakován, důkladně odstraňte veškerý předchozí nátěr bruskou. Na nanášení oleje použijte štětec a to ve směru vláken dřeva. Na schody naneste olej ve třech vrstvách. Neředěný lak Balakryl Polyurex aplikujte na suchý, hladký, čistý, vosku, mastnot a prachu zbavený podklad ve 2–3 vrstvách v intervalu 1–2 hodin. Mezi nanášením jednotlivých vrstev je vhodné nátěr přebrousit jemným brusným papírem.