Jak na patinování

Patinování je způsob, díky němuž si ve vlastním interiéru vytvoříte úžasnou nostalgickou atmosféru. Je to v podstatě cestování časem, které zároveň přináší jinakost do současných prostor.

Využijte toho, že má daná věc už něco odžito. A zvýrazněte to

Staré je krásné

Pokud máte rádi kouzlo starých časů, nejspíš doma oceníte nějaký ten vintage kousek. Můžete ho vytvořit různými technikami i z novějších věcí, ideálně ale sáhněte po opravdu starém nábytku. Samozřejmě nemusí být ve špičkovém stavu, naopak můžete využít toho, že má daná věc už něco „odžito“. Prakticky jakýkoliv solitérní starý kousek, který vkusně napatinujete, velmi dobře zapadne i do moderního interiéru a výrazně ho oživí.

Co patinovat

Skvělou službu v interiéru udělá nejen velký kus nábytku (například komoda),  ale i malý, výrazný solitér (například květináč). Starý nábytek v sobě nese ducha doby, ve které vznikal. Je to stylovka, která má neuvěřitelný šmrnc i dnes. Vintage poklady, které můžete proměnit ve svůj „projekt“, najdete všude. Například u babičky na půdě, v bazarech, nejrůznějších mobilních aplikacích nebo odložené na ulici. „Sama jsem schopná přinést si domů v noci parádní křeslo, které najdu u kontejneru,“ říká nadšeně designérka Balakrylu. Tak se okolo sebe také dobře rozhlížejte.

Jak na to

Až budete mít svůj vysněný kousek, pusťte se s chutí do toho. Nejdůležitější je nebát se a jednoduše začít – vodou ředitelné barvy Balakryl vám práci usnadní. Jejich aplikace je vážně bezproblémová. Možná před prvním tahem štětce budete cítit respekt, ale výhodou patinového efektu je, že můžete barvy takřka donekonečna vrstvit a pak je zpětně na některých místech probrušovat. Když se vám něco nepovede napoprvé, neznamená to konec, ale naopak nový začátek. Nakonec to vyjde tak, jak si představujete, a zkušenosti, které při tom získáte, oceníte při každé další renovaci. 

Pomůžeme vám

Že v Balakrylu milujeme barvy, je jasné. Kromě toho podporujeme originální design a vaše projekty. Víme, že vás baví tvořit a proměňovat staré kousky. Proto jsme připravili seriál návodů, ve kterém vás naučíme zvládnout hravě jednotlivé techniky patinování. Barvy Balakryl UNI jsou pro patinování jako stvořené a natónování konkrétního odstínu, který si pro svůj projekt vyberete, dílem několika minut v našich tónovacích centrech