Jak si postavit učicí věž

Jelikož jsou naše děti zvídavé a šikovné a chtějí dělat to, co my, je učicí věž ideální pomůcka, jak propojit dětský svět a s tím naším. Nabídka učicích věží je dnes poměrně široká. Podle nás stojí za to postavit si ji a vyzdobit svépomocí. Tak jdeme na to.

Učicí věž – snadno, rychle a kreativně

Dřevo

Zajedeme do Ikey a koupíme dvě dřevěné stoličky. První BEKVÄM za 499 Kč a druhou ODDVAR za 249 Kč. Připravíme si vše, co budeme potřebovat. Nářadí, barvy Balakryl UNI, štětce, váleček a brusný papír. 

Základní nátěr

Díly na obě stoličky natřeme dle své fantazie. Je dobré si dopředu rozmyslet výslednou podobu, respektive barevnost učicí věže. My jsme se rozhodli pro safari styl – jak uvidíte později. Proto jsme použili bílou a černou barvu Balakryl UNI. Obě barvy v matném provedení.

Další nátěry

Počkáme, až zaschne první nátěr. Lehce ho přebrousíme. Následně aplikujeme další vrstvy. Vždy se doporučuje natírat alespoň ve dvou vrstvách. Ideálně ve třech, jako jsme to udělali my. Raději vícekrát natírat, když máte vše rozdělané, než později nátěry opravovat. 

Montáž

Až všechny díly důkladně proschnou, pustíme se do smontování stoliček. V této fázi je dobré přivolat ostatní členy rodiny. Každý se přece rád zapojí, když se montuje podle manuálu Ikea. Stoličku BEKVÄM poskládáme přesně podle návodu. Stoličku ODDVAR také, ale v posledním kroku uděláme změnu – vrchní díl (nosnou desku) přivrtáme k nohám stoličky.

Konečně věž

Obě dokončené stoličky si rozměříme, aby na sebe seděly. Následně je k sobě na pevno přišroubujeme.
 

Safari styl

A nakonec už jen důkladně namalujeme výslednou kamufláž. V našem případě jde o zebrování. Černé čáry chvíli zaberou, ale výsledek se blíží a určitě bude stát za to. Práce nám jde hezky od ruky.

Sladká odměna

Tou pro vás dozajista bude dobrý pocit z odvedené práce a úspora peněz oproti nákupu již hotové učicí věže. Tu největší radost zažijete každý den, až budete vařit společně se svými miláčky.