Jak vybrat barvy na dětské hračky

Při natírání dětských potřeb myslíme v první řadě na zdraví dětí. Nátěry těchto předmětů musí splňovat velice přísné normy.

Sáhněte po Balakrylu UNI

Balakryl si zakládá na tom, aby jeho výrobky byly maximálně přátelské jak k životnímu prostředí, tak k dětem i dospělým. Je samozřejmostí,  že jeho výrobky tuto normu splňují, a navíc nechává pravidelně testovat i produkty, u kterých to není nutné. 

Mezi rodiči patří mezi nejpopulárnější barvy na dřevo pro děti Balakryl UNI. Můžeme ho použít i na kovové hračky a dětský nábytek, kuchyňky, domečky apod.

Barvy Balakryl UNI mají navíc atest pro přímý styk s potravinami. Proto s nimi můžeme natírat také dětské nádobí.

V celé Evropě je uznávána norma EN 71 pro povrchovou úpravu hraček. Tu musí splnit každý výrobce barev na hračky a dětský nábytek.

Jak na to?

Připravíme si barvu, rukavice a také štětce ve velikosti přiměřené natíranému předmětu. Nejprve je nutné předměty řádně očistit od staré barvy brusným papírem. Následně je omyjeme hadříkem. Poškozené části nebo dírky po šroubcích zaplníme tmelem, který necháme zaschnout. Naneseme první nátěr a necháme ho 1 až 2 hodiny zaschnout. Následně aplikujeme ještě jednu, ale máme-li čas, tak i dvě další vrstvy se stejným časem na zaschnutí. Nezapomeneme před aplikací barvu vždy pořádně rozmíchat, aby se těžší části klesající ke dnu smíchaly vždy ve správném poměru v celé barvě. O přestávkách mezi nátěry nezapomeneme barvu zavřít a štětce pořádně propláchnout vodou. Jelikož je Balakryl vodou ředitelný, a to je jeho velká výhoda, můžeme bez obav mýt štětce v kuchyňském dřezu nebo v umyvadle v koupelně.