Jak proměnit kbelík

I na první pohled tak obyčejná věc, jako je plechový kbelík, může zafungovat díky patinování jako zajímavý doplněk interiéru. Když si ho ovšem předtím vezmete do parády a dáte mu určitou patinu, vynikne zejména v minimalistických, lehce industriálně laděných místnostech.

Vyzkoušejte to s Balakrylem

Začněte přípravou

Pokud se pustíte do patinování kbelíku, zabere vám příprava a schnutí maximálně 150 minut. Tento projekt je velmi snadný a vhodný i pro začátečníky. Na patinování budete potřebovat tři barvy Balakryl UNI. My jsme použili modrý, černý a hnědý odstín. K tomu brusný papír, štětec na natírání a houbičku.

Drsný kbelík

Povrch kbelíku musíte nejprve zdrsnit brusným papírem nebo houbičkou. Díky tomu vytvoříte na povrchu struktury, které vám pomohou s přilnutím barev a s výslednou patinou.

První vrstva je základ

Před natíráním ještě odstraňte všechny nečistoty vzniklé zdrsněním povrchu. Pro první nátěr jsme zvolili modrý odstín Balakrylu UNI mat. Nesnažte se o zcela dokonalý nátěr, spíše si s barvou pohrajte a nechte vidět tahy štětcem. Jakmile natřete modrou barvou samotný kbelík, obtáhněte opatrně ještě černým Balakrylem UNI mat jeho okraj.

Druhá vrstva a vymývání

Jakmile modrá barva zaschne, přetřete celý povrch kbelíku další vrstvou – tentokrát Balakrylem UNI v hnědém odstínu. Tuto druhou vrstvu barvy už ale nenechte zaschnout. S pomocí navlhčené kuchyňské houbiky ji rovnoměrnými tahy téměř vymyjte pryč.

Vypadá skvěle

A máte hotovo. Také se vám líbí tato úžasná proměna? Patinovaný kbelík se stal parádní a velmi originální dekorací do pracovny, ateliéru, kanceláře, případně na chalupu. Bezpochyby je to zajímavý prvek, který oživí váš domov, a jen málokdo by hádal, čím byl na začátku. 

Nebojte se při patinování vybírat kontrastní barvy. Právě ty totiž zvýrazní efekt opotřebovaného vzhledu.

Tvořte s námi svět v lepších barvách

Inspirovali jsme vás k vlastnímu projektu? Tvoříte rádi s Balakrylem? Dejte nám o tom vědět. Sdílejte na Facebooku a Instagramu své fotky nebo videa s hashtagem #balakryl. Rádi bychom je využili pro naši společnou kampaň Svět v lepších barvách. Děkujeme.