Jarní tvoření s Balakrylem

Mnozí z vás už možná ani nedoufali, že se jaro ještě někdy objeví, ale poslední dny nasvědčují tomu, že teplo a slunečné dny jsou tu. Pusťte se proto do vytváření něčeho kreativního, kdy strávíte čas na čerstvém vzduchu a současně tím zabavíte vaše ratolesti. V Balakrylu jsme si pro vás tentokrát připravili návod, jak vyrobit domeček pro trpaslíky a následně i samotné trpaslíky!
 

Domeček pro trpaslíky

Co si obstarat na výrobu domečku:

  • Překližku nebo lepenku (seženete v obchodech pro kutily nebo papírnictví. Případně můžete použít starou krabici).
  • Štětec
  • Barvy Balakryl UNI
  • Klacíky
  • Přírodniny, zbylé kusy látek

Jak postupovat:

Nejprve z překližky či lepenky (popřípadě staré krabice) vyřízněte tři různě velké a nepravidelné kruhy, které natřete zelenou barvou Balakryl UNI. Jednou z mnoha výhod Balakrylu UNI je, že má atest na styk s potarvinami a dětské hračky. Také je vodou ředitelná, rychleschnoucí a má univerzální použití.

Jakmile jsou desky suché (cca po 4 hodinách), přilepte na největší kruh seříznuté klacíky. Z druhé strany těchto klacíků připevněte další kruh a stejně tak pokračujte i se třetím, nejmenším kruhem. Nechte se inspirovat obrázkem našeho domečku, jak na výrobu pater!

Následně  si zavolejte malé pomocníky, kteří vám pomohou domeček zabydlet. Děti mohou z přírodnin či zbylých kusů látek vytvořil koberec nebo například nábytek. Vy mezitím provrtejte dírky do jednoho patra, provlečte jimi provázek a zavěste klacík jako houpačku.

A teď už jen chybí pozvat do domečku trpaslíky!

Trpaslíci

Co zajistit na výrobu trpaslíků:

  • Klacíky
  • Pilku nebo zahradnické nůžky
  • Nůž
  • Různé barvy Balakryl UNI

Jak postupovat:

Jednu stranu klacíků zarovnejte pomocí pilky nebo nůžek tak, aby získaly stabilitu a mohly stát. Druhou stranu větviček seřízněte nožem do špičky a také v tomto místě odstraňte kůru. Bude zde totiž obličej trpaslíků - proto potřebujete povrch bez nerovností, abyste barvu dobře nanesli.

Obličej, čepičky či jiné prvky namalujte barvami Balakryl UNI, které se snadno aplikují a roztírají, mají dlouhou životnost a hodí se na různé druhy povrchů. Teď už stačí počkat asi 4 hodiny až barvy zaschnou a stěhování trpaslíků do domečku může začít!

Věříme, že si jaro užijete a pustíte se společně s Balakrylem do tvoření trpasličího domečku nebo jiných našich nápadů!