Jak oživit rámeček

Když se pouštíte do patinování, nemusí se vždy jednat o velké kusy nábytku. Dobře vám poslouží i drobnější předměty, které jsou často na očích. Můžete například oživit starý rámeček. Uvidíte, že i takový detail na zdi zazáří a upoutá pozornost.

Podívejte se na video a zkuste to sami

Buďte kreativní

S Balakrylem se můžete bez obav pustit do originálních kreací. Pomůžeme vám osvojit si techniku patinování. S ní můžete starším i novějším kouskům vdechnout skutečně starobylý vzhled a vytvořit tak oblíbený vintage styl. Je to snadné, zábavné a vidíte výsledky. Pokud se pustíte do patinování rámečku, zabere vám příprava a schnutí maximálně 3 hodiny. Tento projekt považujeme za středně náročný.

Krok za krokem

Očista dočista

Nejdříve se pusťte do přípravy rámečku – jeho povrch musíte lehce zbrousit brusnou houbičkou a následně očistit od nečistot vzniklých při broušení. Takový rámeček je perfektně připravený pro patinování metodou vymývání.

První a druhá vrstva

Natřete na rámeček první vrstvu barvy a nechte ji dobře zaschnout. Trvá to zhruba dvě hodiny. Jako základ jsme se rozhodli pro Balakryl UNI v hořčicovém odstínu číslo S 2030-Y. Tuto barvu i další moderní odstíny vám rádi natónujeme v tónovacích centrech. Po zaschnutí naneste druhou vrstvu odlišnou barvou, v našem případě šlo o krémově bílý Balakryl UNI odstín č. S 1000-N. Tu již zaschnout nenechávejte.

Vymývání

Je důležité, aby šla druhá vrstva ještě částečně odstranit. K tomu budete potřebovat navlhčenou kuchyňskou houbičku, kterou setřete druhou vrstvu nátěru ještě před zaschnutím. To vytvoří krásný patinový efekt. Jak moc přitlačit, abyste všechnu barvu neodstranili, bude chtít trochu cviku. Proto jsme tento projekt označili za středně obtížný. Při druhém a třetím patinování touto metodou to pro vás už bude hračka. 

A teď už jen pověsit na zeď

Patinované rámečky a rámy vyniknou v kombinaci s fotografiemi, grafikami i malbami. Můžete jimi vhodně doplnit interiér se starší, nebo napatinovou komodou nebo jinými kusy nábytku. Jde sice jen o detail, ale zato velmi podstatný. Nebojte se napatinovat více rámečků v různých velikostech a vytvořit z nich na stěně koláž. 

Pro patinování jsou nejlepší vodou ředitelné barvy. Nejenže rychle schnou, ale také nezapáchají.

Tvořte s námi svět v lepších barvách

Inspirovali jsme vás k vlastnímu projektu? Tvoříte rádi s Balakrylem? Dejte nám o tom vědět. Sdílejte na Facebooku a Instagramu své fotky nebo videa s hashtagem #balakryl. Rádi bychom je využili pro naši společnou kampaň Svět v lepších barvách. Děkujeme.