Projekt RECY věci

Letošník ročník projektu Balakryl RECY věci nabízí kreativním nadšencům nejen radost z tvoření, ale i inspiraci u profesionálů a možnost naučit se nové věci.

Vše, co jste chtěli vědět o soutěži RECY věci

První krok

Vše začíná přihláškou. Někdo chce jen posunout svého koníčka na vyšší úroveň, pro jiné může být účast v soutěží rozjedem úspěšného podnikání. V každém případě je třeba přihlásit svůj dosavadní projekt a popsat svůj příběh. Odborná porota z přihlášek vybere 26 účastníků, kteří společně vyrazí na workshop, běhěm kterého vytvoří své soutěžní projekty.

Workshop

Letošní workshop se uskutečnil v Ostravě, v oblíbené veřejné dílně Fajna dílna. Tam pod vedením profesionálních designérů a zároveň ambasadorů projektu, Antonína Wenzela a Mariana Lacka, vytvořili nová soutěžní díla z "pokladů", které si nejprve ulovili ve sběrném dvoře. Některé z nich jsou praktické, jiné jsou ukázkou nápadité instalace a osobitého tvůrčího procesu. Můžete si je prohlédnout a hlasovat pro svého favorita až do 21. října. Zvítězí tři s největším počtem získaných hlasů, kteří se podělí o výhru 20 000 Kč.

Finále

Nejlepší výrobky z letošního ročníku Balakryl RECY věci budou k vidění od 17. do 21. října v Openstudiu na letošní prestižní výstavě Designblok 2019. Na výstavu jste srdečně zváni. Začátkem října se na našem facebookovém profilu uskuteční soutěž o volné vstupy. Následující den po ukončení Designbloku budou všechny soutěžní předměty vydraženy. Některé online, jiné přímo na slavnostním večeru na Výstavišti. Výtěžek poputuje organizaci PESTRÁ, která zajišťuje výcvik asistenčních psů pro lidi s handicapem.

Řekli o soutěži RECY Věci

"Zážitek. Od prvních skic až po finální nátěr" (Lukáš). "Velká výzva, ale jsem rád, že jsem to do toho šel" (Martin). "Zkušenost, která nás nakopla k dalšímu tvoření" (Tomáš a Romana)