5 neotřelých nápadů na svatební dekorace

Možná právě začínáte, a nebo jste už v cílové rovince plánování vaší vysněné svatby a přemýšlíte, čím váš den D přivést k dokonalosti. Právě proto pro vás Balakryl ve spolupráci se svatebním studiem Yes & Yes vymyslel 5 tipů na dekorace, díky kterým dodáte vaší svatbě tu pravou jiskru.
 

Svatební dekorace ve venkovském stylu

Výrazným trendem posledních let jsou svatby ve venkovském stylu, tedy ty pořádané ve stodole, v lese, na louce nebo třeba ve mlýně. Výhodou takových slavností je možnost ušetřit jak na dekoracích, tak doplňcích, a to jejich pořízením z druhé ruky nebo renovací těch starších. Pojďtme si proto ukázat, jak takové dekorace vyrobit z pohodlí domova.
 

Židličky a bedýnky

Jak zajistit spokojenost vašich hostů? Pohodlně je usaďte! Jestliže najdete na půdě nebo ve sklepě starší, už roky nevyužívané židle, teď je ten správný čas je znovu přivést do života.

Větší plochy nejprve ohlaďte bruskou, na menší bude stačit brusná houbička. Na zbroušené povrchy naneste Balakryl UNI mat, který se hodí jak k novým, tak renovačním nátěrům. Židle natřete ve dvou vrstvách, a to v intervalu 4 – 6 hodin.

Pakliže jste objevili i staré bedýnky, obruste i ty a natřete je stejným odstínem Balakrylu UNI mat jako již nadekorované židle. Bedýnky jistě najdou své využití například jako podstavce pod květiny nebo je můžete použít k přenášení věcí.

Svatební stolek

Hledáte místo pro svatební knihu, drobné občerstvení nebo nápadité dekorace? Zkuste zapátrat na dědečkově půdě po nepoužívaném stolku a pomocí barev Balakryl UNI mu vdechněte nový život.

Nejprve plochy stolu zbruste a poté natřete dvěma vrstvami Balakrylu UNI mat, který má atest na potraviny. Všechny odstíny Balakrylu UNI mat mají hladký matný vzhled, snadnou aplikovatelnost a roztíratelnost.

A poté už servírujte dobroty nebo se těšte na vzkazy ve svatební knize od vašich hostů!

Kolo od vozu

Jestliže máte to štěstí a máte k dispozici staré kolo od vozu, směle se pusťte do jeho renovace. Poslouží totiž jako originální dekorace a vaše svatba tak získá ten pravý venkovský nádech.

Kolo ale nenatírejte krycími barvami. Použijte raději silnovrstvou lazuru Balakryl Telux, která proniká hluboko do dřeva, díky čemuž ho chrání před větrem, deštěm, ale i UV zářením. Balakryl Telux zakoupíte v osmi barevných odstínech, které skvěle korespondují s rustikálním prostředím.

Směrovky

Když plánujete malou nebo naopak velkou svatbu, vaši hosté určitě ocení směrovky, které je dovedou k pohostění, fotokoutku nebo tanečnímu parketu.

Směrovky si můžete vytvořit buďto celodřevěné, a to ze zbytků prken, roštů či skříní, nebo využijte již vyřazená okna. V tomto případě popište okenní tabule fixami na sklo. V případě dřevěných částí směrovek použijte Balakryl UNI mat, kterým zakryjete možné nedostatky dřeva a také dodáte dekoracím jednotný vzhled.

Lucerničky

Díky lucerničkám můžete svíčky umístit nejen na stolky nebo podél cesty, ale třeba i ve stodole. Lucerny natřete jedním z 20 000 odstínů Balakrylu UNI a zajistíte tak neopakovatelnou atmosféru nejen pro vás, ale i vaše hosty.

Řada Balakryl UNI jsou vodou ředitelné vrchní barvy určené jak k novým, tak renovačním nátěrům. Jsou vhodné na kov, dřevo, plast, beton, omítky a další povrchy, přičemž najdou své využití jak v interiéru, tak exteriéru. Balakryl UNI je k dostání v matu, lesku nebo satinu.